O značke Hudora

Značka HUDORA bola založená v Nemecku pred viac ako 100 rokmi. Vďaka vysokej kvalite a bezpečnosti produktov jej dôveruje čoraz viac ľudí v celej Európe.

V roku 1919, Hugo Dornseif založil fabriku na výrobu ľadových korčúľ v nemeckom meste Radevormwald a pomenoval ju podľa seba - HUDORA - HUgo DOrnseif RAdevormwald. Čoskoro firma začala vyrábať aj kolieskové korčule a rýchlo expandovala do celej Európy.

V povojnovom období sa firma zameriavala najmä na vrcholových športovcov, ktorí vyhrávali svetové šampionáty práve v korčuliach HUDORA.

Na prelome storočí sa stala firma HUDORA najväčším výrobcom kolieskových korčúľ v Nemecku. V tom istom období firma pridala do svojho portfólia kolobežky a s modelom kolobežky Big Wheel sa okamžite stala lídrom na trhu. Okrem kolobežiek boli zaradené do portfólia aj skateboardy, odrážadlá a iné športové potreby pre celú rodinu.

Cieľ firmy sa presunul z výkonnostného športu na voľnočasový šport. Snahou je spájať rodiny, deti aj dospelých, mladých aj starých, a udržiavať ich v pohybe počas celého roka.

V súčasnosti vedie firmu už štvrtá generácia rodiny Dornseif, ktorá neustále pracuje na vylepšeniach, aby svojim zákazníkom mohla prinášať kvalitné produkty aj počas ďalších desaťročí.